Venus Transit 2004


Zde se nacházíte: Přechod Venuše 2004 > Konference > Paříž > fotogalerie

Přeskočit navigaci

Fotografie z průběhu konference v Paříži

5. – 7. listopadu 2004 se v Paříži konalo slavnostní zakončení evropského vzdělávacího projektu "Venus Transit 2004". V rámci tohoto mezinárodního projektu probíhala soutěž o nejlepší videosnímek věnovaný přechodu Venuše před Sluncem. Mezinárodní porota propustila do finále 10 soutěžních snímků. Z České republiky odjely do Paříže představit svoji práci tři týmy.
Fotografie pořídil Pavel Suchan.

Závěrečné setkání projektu VT 2004 se konalo na francouzském ministerstvu pro výzkum v Paříži.
O účasti škol v projektu VT 2004 referoval zástupce České republiky RNDr. Ing. Rostislav Halaš z Reálného gymnázia v Prostějově.
Členové českého organizačního výboru RNDr. Ing. Rostislav Halaš a Doc. RNDr. Petr Heinzel, DrSc. v části informací o české soutěži.
Mezinárodní organizační výbor VT 2004. V mezinárodním výboru vedeným Dr. Richardem Westem z Evropské jižní observatoře pracovali dva čeští astronomové.
Slavnostní večeře se konala v Senátu Francouzské republiky.
Zvláštní cenu poroty získali Jan a Kateřina Měšťanovi z Písku.
Na slavnostním vyhlášení v prostorách Senátu Francouzské republiky bylo uděleno 5 cen, z toho 2 byly uděleny českým pracím. Druhou cenu v soutěži obdrželi Martin Lhoták a Robert Smolík ze sdružení Lodžie v Jičíně. Odletí tak na nejmodernější a nejvýkonnější observatoř Evropské jižní observatoře do chilské pouště Atacama.
Reprezentanti České republiky ve francouzském senátu: Jan a Kateřina Měšťanovi, jejich rodiče a ředitel Astronomického ústavu AV ČR Doc. RNDr. Petr Heinzel, DrSc.
Reprezentanti České republiky ve francouzském senátu - studenti Gymnázia v Teplicích Miloš Kejzlar a Tomáš Mojžíš s profesorkou fyziky Mgr. Mojžíšovou.
Cena poroty byla udělena sourozencům Janu a Kateřině Měšťanovým z Písku. Na snímku jim v prostorách francouzského senátu podepisuje knihu předseda Mezinárodního výboru projektu Venus transit 2004 Dr. Richard West (u nás známý jako objevitel Westovy komety – 1976) z Evropské jižní observatoře.
2. cena - Martin Lhoták a Robert Smolík (zleva) s oceněním mezinárodní poroty.
Hlavní poutač pařížského setkání.
Poster českého organizačního výboru s přehledem českých aktivit VT 2004 se neměl za co stydět.
Přechod Venuše ve fotografii.
Česká reprezentace na ruzyňském letišti – studenti Gymnázia v Teplicích Miloš Kejzlar a Tomáš Mojžíš, sourozenci Jan a Kateřina Měšťanovi z Písku a Martin Lhoták a Robert Smolík z občanského sdružení Lodžie v Jičíně.
Graf nepotřebuje komentář. Podporu evropskému vzdělávacímu projektu Venus transit 2004 deklarovala ministryně školství Petra Buzková.